Dnes je: 28.05.2017
Preskočiť na obsah
 

SLOVENSKO MÁ NOVÝ PORTÁL O KULTÚRE

(31.03.2009; Televízna stanica STV 1; Správy STV; 19.30; 2 min.; NAVARSKÁ Natália)
Ľubomír BAJANÍK, moderátor:
"Slovensko vysiela do sveta ďalšie správy o sebe. Tentoraz o kultúre,  histórii a o tradíciách. Tým oknom sa stáva internetový portál, ktorý dnes  slávnostne spustilo ministerstvo kultúry. Ľudia by sa tak mali ľahšie dostať k informáciám o tom, čo vlastne robia jednotlivé kultúrne inštitúcie."
Natália NAVARSKÁ, redaktorka:
"Nový webový portál Kultúrny profil Slovenska je určený pre širokú  verejnosť, no predovšetkým pre profesionálov z oblasti kultúry. Na  spolupráci sa okrem ministerstva kultúry podieľala aj Britská rada a charitatívna nezávislá organizácia Visiting Arts."
Marek MAĎARIČ (Smer SD), minister kultúry:
"Pomôže propagovať slovenskú kultúru v zahraničí, získavať tým, ktorí  majú o to záujem, informácie o slovenskej kultúre a takisto to určite  podporí aj medzikultúrny dialóg."
N. NAVARSKÁ:
"Viac ako sedemtisíc stránok, kultúrne inštitúcie, kontaktné adresy a texty o všetkých sférach umenia a kultúry. Podobné portály už fungujú v Slovinsku, Nórsku či v Japonsku. Slovenský portál je ako jediný okrem  angličtiny aj v národnom jazyku."
Andrew SPELLS, riaditeľ British Council:
"Význam portálu vidím hlavne v oblasti vzdelávania pre školy. Väčšina  takýchto portálov vznikala v spolupráci s Britskou radou. Visiting Arts  sídli v Londýne, kontakty s ministerstvom kultúry máme tiež dobré."
Alojz ANDROVIČ, Univerzitná knižnica Bratislava:
"O samotnú redakciu sa staral trojčlenný tím, angažoval si 40 externých autorov, ktorí sa podieľali na tvorbe textov."
N. NAVARSKÁ:
"Kontrakt uzavreli zúčastnené strany do novembra 2010, pričom celkové  náklady na toto obdobie predstavujú pre Slovensko 100 tisíc eur. K uvedenému termínu Slovensko zváži či bude v spolupráci pokračovať alebo prevezme správu nad celým systémom."